Çevrimiçi İspanyolca Türkçe Sözlük

Español Turco Sözlüğüne hoş geldiniz!

Çevrimiçi İspanyolca Türkçe Sözlük yaratma fikri, İspanyolcadan Türkçeye, Türkçeden İspanyolcaya çeviri yapan çevirmenlerin ihtiyacından doğmuştur. Bu ihtiyacı giderebilmek için farklı metin türlerinden sözcük karşılıklarını içeren bir sözlük yaratmaya çalıştık. Sözlüğümüzde on binlerce sözcüğün İspanyolca veya Türkçe karşılığını bulabileceksiniz.

Español Turco İspanyolcadan Türkçeye, Türkçeden İspanyolcaya sözcüklerin anlamlarını bulmanızı sağlayan bir çevrimiçi sözlüktür. Bir sözcüğün, kullanıldığı bağlama göre farklı anlamları olabilir. Bu nedenle, aradığınız sözcüğün karşılığını vermenin yanında, sunulan anlamın hangi alanda (Hukuk, Moda, Tıp vb.) kullanıldığını da sözlükte gösteriyoruz. Bir sözcüğün ne anlama geldiğini anlamanın en iyi yöntemlerinden biri, cümle içinde nasıl kullanıldığını görmektir. Bu amaçla, sözcük çevirisinin yanında, size İspanyolca veya Türkçe sözcüğü cümle içinde arama imkanı sunuyoruz. Cümlelerin çevirisinde Tatoeba Projesinden yararlandık (tatoeba.org).
Sözlüğümüz geliştirme aşamasındadır. Her ay yeni alanlardan daha fazla sözcük ve cümle eklenecektir ve hatalar ayıklanacaktır. Bu süreçte sözlüğü kullanırken karşılaştığınız hataları ve sözlükte yer almasını istediğiniz sözcükleri bize iletebilirsiniz. Bize ulaşmak için buraya tıklayın.

Geri
April 21, 2024